Puslapiai

SPORTAS IR SVEIKATA

6 priežastys pradėti sportuoti.


Fizinė veikla be galo svarbi metant svorį ir reikalinga tam, kad netektumėte daugiau riebalų ir neprarastumėte raumenų masės. Fizinė veikla bei sportas turi ir daugiau privalumų. Sportuodami išvengsite:
1.      Širdies ligų. Reguliari fizinė veikla padeda stiprinti širdies raumenis; sumažina kraujospūdį; padidina „gerojo“ cholesterolio kiekį ( didelio tankio lipoproteinų arba DTL) ir sumažina „blogojo“ (mažo tankio lipoproteinų arba MTL); geriau cirkuliuoja kraujas; pagerėja širdies veikla. Taip pat sumažėja rizika patirti širdies smūgį, susirgti širdies ligomis ir turėti aukštą kraujospūdį. Tik atminkite, kad svarbu ne fizinės veiklos intensyvumas, o trukmė.
2.      II tipo diabeto. Tai šio amžiaus žmonių liga. Tyrimų duomenimis šiandien II tipo diabetu serga 17 milijonų amerikiečių. Fizinė veikla paskatina svorio kritimą ir padeda išvengti arba kontroliuoti šią ligą. Numetus svorio padidėja jautrumas insulinui, susireguliuoja cukraus ir cholesterolio kiekis kraujyje, sumažėja kraujo spaudimas – visa tai labai svarbu diabetu sergantiems žmonėms.
3.      Nutukimo. Antsvorio ir nutukimo galima išvengti sportuojant ir tinkamai maitinantis. Fizinė veikla padeda sumažinti kūno riebalų kiekį ir padidinti raumenų masę, kas pagerina organizmo gebėjimą deginti kalorijas. Kontroliuoti svorį būtina, nes antsvoris tai raktas į daugelį ligų.
4.      Nugaros skausmo. Nugaros skausmą galima sumažinti arba jo išvengti atliekant tam tikras fitneso programas, į kurias įtraukti raumenų stiprinimo ir kūno lankstumo lavinimo pratimai. Taisyklinga laikysena ir stiprus pilvas – jūs pasiruošę nugalėti nugaros skausmus!
5.      Osteoporozės. Vaikščiojimas, lėtas bėgimas, kopimas laiptais, šokiai ar svorių kilnojimas stiprina raumenų struktūrą ir padeda išvengti osteoporozės, dažnai pasireiškiančios moterims menopauzės metu. Derinkite sportą su tinkama mityba: valgykite daug kalcio ir vitamino D turinčių produktų bei sportuokite ir pasieksite neįtikėtinų rezultatų. Remiantis „Amerikos medikų asocijacijos“ žurnalo duomenimis, moterys, vaikštančios keturias ar daugiau valandų per savaitę, 41% mažiau patiria kaulų lūžius, nei vaikščiojusios rečiau.
6.      Nauda psichologinei sveikatai. Sportuojantys žmonės labiau patenkinti savimi. Taip yra todėl, kad sportuojant išsiskiria laimės hormonas endorfinas, gerinantis nuotaiką ir mūsų nuomonę apie save. Jausmas, užplūdęs po treniruotės dažnai apibūdinamas kaip „euforija“ ir yra lydymas energingumo. Sportas padeda nugalėti stresą ir kovoti su depresija bei nerimu. Ir tai tik keletas pavyzdžių, kaip fizinis aktyvumas gali pagerinti jūsų sveikatą. Studijos parodė, kad sportas padeda geriau jaustis kai kuriomis vėžio rūšimis sergantiems pacientams, gerina imuninę sistemą ir dar daugiau.



 DAŽNIAUSIAI DAROMOS MANKŠTOS KLAIDOS


Mankštinatės ar sportuojate jau kurį laiką, tačiau ryškių pokyčių nepastebite? Greičiausiai šį tą darote ne taip. Tačiau visas klaidas galima atpažinti, ištaisyti ir pasiekti norimus rezultatus.
KLAIDA NR. 1: NEEFEKTYVI TRENIRUOTĖ
Treniruotės metu raumenys turi dirbti įtemptai, tačiau tai neįmanoma, jeigu valandą laiko darote tai, kas turi būti padaryta per 40 min.
Taisome klaidą: tarp pratimų serijų užtenka daryti 60 sekundžių pertraukas. Pertraukose tarp jėgos pratimų, darkykite keletą tempimo pratimų tai raumenų grupei, kurią mankštinate. Taip Jūsų treniruotės taps efektyvios ir naudingos, tačiau nepamirškite, kad plepėjimas su drauge kalorijų taip pat nedegina.
KLAIDA NR.2: RUTINA
Pratimus reikia nuolat keisti, nes raumenys pripranta prie tų pačių judesių. Nauji pratimai pažadina kūną ir priverčia jį maksimaliai deginti kalorijas.
Taisome klaidą: keiskite pratimų serijas skirtingoms raumenų grupėms, pavyzdžiui, atlikusios pratimus nugarai, treniruokite krūtinę, o atlikusios pratimus bicepsams, atlikite pratimus tricepsams ir t.t.
KLAIDA NR.3: REMIATĖS Į TRENIRUOKLĮ
Bėgdamos bėgimo takeliu visu kūnu remiatės į jo rankeną? Tuomet be reikalo švaistote energiją!
Taisome klaidą: pasirinkite tokį bėgimo tempą, kuris Jums leis bėgti laisvai rankas uždėjus ant ranktūrio tik tam, kad lengviau išlaikytumėte pusiausvyrą. Stipriai įsikibus prilaikomas kūno svoris, o tai reiškia, kad mankšta yra neveiksminga ir sudeginama kur kas mažiau kalorijų.
KLAIDA NR. 4: BĖGATE LYGIU BĖGIMO TAKELIU
Bėgimo takelis yra neabejotinai vienas geriausių treniruoklių, kurių pagalba deginamos kalorijos, tačiau jo veiksmingumas priklauso nuo Jūsų judėjimo pobūdžio.
Taisome padėtį: bėgimo takelis turi būti nustatytas taip, kad bėgtumėte įkalnėn. Jeigu bėgate lygia plokštuma, naudos gaunate beveik tiek pat, kiek bėgdamos nuokalne. Bėgant įkalne raumenys yra priversti dirbti stipriau, o tai reiškia – sudeginama daugiau kalorijų.
KLAIDA NR. 5: DAUG ATSILENKIMŲ, JOKIŲ JĖGOS PRATIMŲ
Galite kasdien daryti šimtus atsilenkimų, tačiau Jūsų pilvas nebus plokščias, jeigu ignoruosite jėgos pratimus ir svarmenis.
Taisome padėtį: mankšta pilvo presui bus naudinga tada, jei pratimai pilvo presui bus papildomi jėgos pratimais kitoms kūno dalims. Geriausia įtrakti pratimus kojoms, nes šių pratimų dėka sudeginama daugiausia kalorijų.
KLAIDA NR. 6: NETAISYKLINGAI KVĖPUOJATE
Nesijaudinkite Jūs ne viena, netaisyklingas kvėpavimas yra viena dažniausiai pasitaikančių klaidų mankštinantis.
Taisome padėtį: pagrindinė taisyklė – įtempdamos raumenis iškvėpkite, o juos atpalaiduodamos – iškvėpkite. Kvėpuokite giliai, ne per greitai ir ne per lėtai – kitaip pradės svaigti galva. Niekada nesulaikykite kvėpavimo atlikdamos jėgos pratimus.
KLAIDA NR. 7: LABAI SKUBATE
Nepamirškite, kad taisyklingai daromas pratimas yra kur kas naudingesnis nei pratimas atliktas paskubomis ir paviršutiniškai.
Taisome padėtį: Judesiai gali būti lėti, tačiau koordinuoti, ypač jeigu atliekate tempimo pratimus arba mankštinatės su svarmenimis. Paskubomis atliekant įvairius pratimus, krūvis tenka ne tik raumenims, bet ir jūsų sąnariams. Kiekvieną judesį atlikite tol, kol suskaičiuosite iki penkių, nes per šį laiko tarpą pajausite tempimą reikiamoje vietoje – raumenyse.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą